Nokia Svarer Apple’s iPhone

Nokia jobber med en telefon, med kodenavn «Tube», som skal bli den nye «iPhone dreperen». Telefonen er Nokias første touch telefon, og det gjenstår å se om Nokia klarer å skape den samme interessen rundt telefonen som Apple klarte med sin. Tube’s grensesnitt skal være veldig likt iPhones også.

Under Nokias presentasjon av telefonen, sammenlignet Tom Libretto, visepresident i Forum Nokia, antall solgte Iphone mot antall solgte Nokiatelefoner. Det var med stor selvtillit han talte om den nye telefonens mulighet til å konkurere mot Apple’s stolthet, iPhone. «Siden lanseringen av iPhone i Juni, har Apple solgt fem til seks millioner telefoner, Vi solgte like mange telefoner før siden Fredagens middag», sa Libretto.

«Tube» kommer til å ha Java-støtte, noe Apple fortsatt har til gode å utstyre sin iPhone med. Det er fortsatt usikkert når telefonen blir klar for salg.

Bildet under er det første bildet offentligheten har sett av Nokia’s framtidige flaggskip.

tube.jpg

Relaterte artikler

Hvordan endrer teknologien poker

I løpet av det siste tiåret har fremskritt innen...

Disse 5 fordelene med VPN-gaming

De fleste spillere tenker umiddelbart på sikkerhet når det...

Hva er Microsoft 365?

Microsoft har etablert seg til å bli ett av...

Alt du trenger å vite om solceller

Når lys skinner på en fotovoltaisk (PV) celle, kanskje...

Hva er dataspill?

De aller fleste av oss har et forhold til...