Home Poster «BOSS» vil hjelpe nye aktører

«BOSS» vil hjelpe nye aktører

0

Som Yahoo! selv skriver på den offisielle Yahoo! Search-bloggen koster det et hundretalls millioner kroner i investeringer bare å utvikle en relativt god søkemotor. Dette fører til at færre og færre tør å satse for å konkurrere med gigantene, som Google og Yahoo!. Og nettopp derfor har Yahoo! utviklet «BOSS» (Build your Own Search Service), som tillater nye aktører å bruke Yahoo!s teknologi i egne søkemotorer.

Målet er å øke antallet nye aktører innenfor markedet, samt å tillate enhver som ønsker det å kombinere Yahoo!s søkemotorindeksering med egen unik teknologi, for å skape nye søkemotoropplevelser.

Noen start-ups er allerede i gang med å ta i bruk Yahoo!s teknologi i nye søkemotorer, selv om BOSS-programmet fortsatt kun er i alfa.

Er det dumdristig av et allerede skjelvende Yahoo! å åpne sin teknologi for andre, som etter hvert kanskje kan bli arge konkurrenter, eller er det et skritt i riktig retning? Det er spørsmålet mange stiller, men som ingen ennå kan svare på.

(Via Yahoo Search Blog)